İSTANBUL MODA HAFTASI 5.GÜN

Mercedes Benz İstanbul Moda Haftası beşinci ve son gününü Hakan AKKAYA defilesiyle kapattı. Özge Ulusoy ve Çağla Şikel’ in de yer aldığı defilede bay ve bayanlar için hazırlanan koleksiyon dikkat çekti.Asker tarzından esinlenen Akkaya koleksiyonun siyah ve beyaz renklere ağırlık verdiği görüldü.Metalik işlemeler,püsküller,altın renkte detaylar , transparan kumaşlar ve düğmeler ise dikkat çeken detaylardandı.Farklı formlarda kıyafetlere yer veren Akkaya’ nın defilesinde kuyruklu elbiseler, bol paça pantolonlar ve mini şortlar görülmeye değerdi.

ha haa

 

 

Son günün en iyi defilelerinden biri hiç kuşkusuz Gülçin ÇENGEL‘ e aitti.İnanılmaz güzel renk paletleri kullanan Çengel’ in koleksiyonunda morlar, maviler, beyazlar ve gümüş tonlar ağırlıktaydı. Gülçin Çengel ‘ in imzası haline gelen askı detayları bu defileye de damgasını vurmuş durumdaydı.”Gündoğumu” adı verdiği koleksiyonda, kıyafet formlarının yanı sıra işleme detayları da oldukça başarılıydı.

gç gçç

Burçe BEKREK, zarif ve asil kadını yansıtan koleksiyonuyla moda haftasında bizlerle buluşan isimlerdendi.Koleksiyonunda en çok beğendiğim farklı tarzla oluşturduğu sırt detaylarıydı.Metal üçgen tokalar ve parlak hafif kumaşlar koleksiyonda baş roldeydi.

burcee burçe

Zeynep ERDOĞAN’ ın İlkbahar/Yaz 2015 için hazırladığı koleksiyonda feminenlik ön plandaydı. Transparan kumaşlar, file detayları, boyundan çapraz bağlı elbiseler, derin V dekolteler kesinlikle görülmeye değerdi.Siyah, krem ve gri renklerin ağırlıkta kullanıldığı bu koleksiyonla Zeynep Erdoğan başarısını bir kez daha gösterdi.

ze zee