İSTANBUL MODA HAFTASI 4.GÜN

Mercedes Benz İstanbul Moda Haftasında dördüncü gün Çiğdem AKIN‘ ın defilesiyle başladı. İlkbahar/Yaz 2015 için renkli bir koleksiyon hazırlayan Akın’ın , büyük çiçek desenli ve saten ağırlıklı kumaşlara yer verdiği dikkat çekti.Dikkat çeken bir başka nokta ise transparan kumaşlar ve elbiselerdeki sırt detayıydı.

ÇİĞDEM AKIN

Lady Faith By Nazlı SOYLU, moda haftasında resim tablolarını anımsatan tasarımlarını bizlerle buluşturdu.Kırmızı, mavi ve yeşil renklerin ağırlıklı olduğu koleksiyonda elbiseler, mayolar ve desenli taytlar vardı.

LADY1

 

Tuba ERGİN, maskülen ve feminen tarzları bir aradığı sunduğu koleksiyonuyla moda severlerin beğenisini kazandı.Parlak kumaşlar ve farklı formlardaki kıyafetler defilenin dikkat çeken noktalarındandı.

TUGBA3 TUGBA1

 

Harika bir koleksiyonla bizleri buluşturan Özlem ERKAN‘ ın defilesi görülmeye değerdi.Koleksiyonundaki estetik duruşu işlemeli detaylarla birleştiren Erkan’ın uçuşan elbiseleri ve bluzları favorilerim arasına girdi bile.

11 12

 

Nej markasının kurucusu ve tasarımcısı Nejla GÜVENÇ’ in İlkbahar/Yaz 2015 için hazırladığı koleksiyonda kumaş tercihi organik ve pamuklu olanlardan yanaydı.Koleksiyona hakim renkler ise mürdüm, kırmızı ve griydi.Nejla Güvenç’ in bu koleksiyonda derin v dekoltesine ve  yırtmaçlara ağırlık verildiği görüldü.

13

 

NEW GEN II  adıyla koleksiyonlarını  podyuma çıkarma şansı bulan İstanbul Moda Akademi mezunları birbirinden değişik look lara imza attı.

newgen2

4. günün son sunumu olan Mehtap ELAİDİ ‘ nin “Celebration” adını verdiği koleksiyonda bizi yeşil,sarı ve beyaz renkler karşıladı. Değişik formlardaki tasarımların  ve kombinlerin birbirleriyle uyumu güzel ve farklı bir görünüm ortaya çıkarmıştı.

meh

http://mbfashionweek.com/gallery