İSTANBUL MODA HAFTASI 3.GÜN

Hiç şüphesiz moda haftasının en çok merak edilen koleksiyonlarından ve en çok rağbet gören defilelerden biri Özgür MASUR‘ du.Daima muhteşem koleksiyonlara imza atan Masur beklentileri bu seferde boş çıkarmadı.Renkler, modeller, detaylar ve işçiliğin kalitesi adeta büyüledi.Her biri birbirinden güzel ve göz alıcıydı.Modellerdeki estetik duruş ve  ince dokunuşlar görülmeye değerdi.

özgürmasur özgürmasur1 özgür masur2 özgürmasur3

 

Moda haftasının en renkli ve en hareketli defilesi hangisi diye sorsak herkesin Made in Love diyeceğine eminim.Made in Love’ ın genç tasarımcısı Hande ÇOKRAK eğlenceli tasarımlarını  mankenlerin şovlarıyla birleşerek podyumda  parti havası estirdi.Kıyafetlerde renkler, çeşitli çıkartmalar, büyük desenler ve yazılar dikkat çekti.

MADE

madeinlove1 madeinlove2

 

 

Mercedes- Benz İstanbul Moda Haftası kapsamında 3. gün görücüye çıkan İlkbahar/Yaz 2015 koleksiyonlardan biride Selma STATE idi.Müstesna Hafiflik adını verdiği koleksiyonunda beyaz ve gri rengin dışına çıkmayan tasarımcının hafif kumaş ve şile bezi kullanması dikkat çekti.Mankenlerin ayaklarında ise el yapımı takunyalar vardı.

selmastate1

SELMA

 

 

Ayşe Deniz YEĞİN, beyaz ve siyaha ağırlık verdiği koleksiyonunda defile kapanışını renkli kıyafetlerle yaparak izleyicileri şaşırttı.Koleksiyonda uçuşan etekler ve dekolteler dikkat çekti. Şapka ve kıyafetlere işlenmiş çiçek detayları ise koleksiyona imzasını vurmuş gibiydi.

ayse1

 

1

 

 

Spor tarzda bir koleksiyonla moda severlerin karşısına çıkan Önder ÖZKAN, kıyafetlerde kullandığı file ve lastik detaylarla dikkat çekti.

önder özkan

 

 

İstanbul Moda Akademisi moda tasarımı ve yönetimi mezunları hazırladıkları koleksiyonları Moda Haftasında sergileme şansına sahip oldular. New Gen 1 isimli defilede genç tasarımcıların koleksiyonları podyumda yerini aldı.

new gen new gen1

Tasarımcı Serra KEFELİ 2010 yılında kurduğu Kith&Kin markasını İstanbul Moda Haftalarında moda severlerle buluşturmaya devam ediyor. Bu yıl siyah ve beyazın hakim olduğu ve zıt renklerin birlikte kullanıldığı koleksiyonda geometrik şekiller ve kıyafetlerin formları dikkat çekiyor.

kith kin

 

http://mbfashionweek.com/gallery