İSTANBUL MODA HAFTASI 2.GÜN

Mercedes-Benz sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Moda Haftası ikinci gününde de tüm hızıyla devam etti.

İpek ARNAS‘ ın İlkbahar/Yaz 2015 koleksiyonunda açık sarı,gri, siyah ve beyaz renklerin hakim olması dikkat çekti.Asimetrik kesimlerin fazlaca kullanıldığı koleksiyonda kısa ve uzun üstler , kumaş şortlar  rahat ve şık bir duruş sergiliyordu.

ipekarnas ipekarnas1

Zeynep TOSUN‘ un koleksiyonunda işlemeli, transparan detaylı elbiseler bakışların odak noktası oldu.Gece kıyafetlerinin vazgeçilmez rengi olan siyah TOSUN’ un bu koleksiyonunda da baş roldeydi.

zeyneptosun1

Tanju BABACAN “Aydınlanma ” adını verdiği koleksiyonunu bizlerle buluşturdu. Fileyi andıran delikli motiflerin olduğu koleksiyonda simli kumaşlar  ve canlı renkler dikkat çekti.

tanju babacan

Simay BÜLBÜL, İstanbul Moda Haftasında renkli bir koleksiyonla karşımıza çıktı.Uçuşan elbiselerin yanı sıra dar yüksek belli kalem etekler ve elbiselerde koleksiyonda göze çarptı.Deri kumaşlar ise koleksiyonun anahtar parçalarındandı.

simay bülbül

Selim BAKLACI , mavi,yeşil,pembe,sarı ,kırmızı ve turuncu gibi canlı renklerin havada uçuştuğu Harmartia adını verdiği rengarenk bir koleksiyonla moda severlerin karşısına çıktı. Mayolarında olduğu koleksiyonda kimonolar en çok dikkat çeken parçalardandı.

selimbaklacı selimm

Şapka tasarımcısı olan Merve BAYINDIR’  ın koleksiyonunda şapkalar büyüklükleriyle ve farklı tarzlarıyla dikkat çekti.

merve bayındır

 http://mbfashionweek.com/