İSTANBUL MODA HAFTASI 1.GÜN

Mercedes-Benz İstanbul Moda Haftası 13 Ekim’ de Hatice GÖKÇE defilesiyle start verdi. Sekiz tasarımcının İlkbahar/Yaz 2015 koleksiyonunu tanıttığı ilk günün kapanışını Raısa&Vanessa SASON kardeşler yaptı.

Meltem ÖZBEK‘ in ilkbahar/Yaz koleksiyonu  günün en iyilerinden biriydi. Parlak ve ince kumaşlardan oluşan dekolteli,transparan elbiseler gözleri kamaştırdı. Koleksiyona hakim renkler siyah, beyaz ve mordu. Süet kumaşlarında kullanıldığı koleksiyonda gözü yormayan estetik formlar, transparan ve ışıltılı detaylar çok başarılıydı.Püsküller ise çanta ve kıyafetlere hareket kattı.Tasarımın yanında renk ve kumaş seçimleriyle de beğenileri toplayan Meltem Özbek muhteşem bir koleksiyona daha imza attı. meltemözbek1 meltemözbek2 meltemözbek3

Renkli ve eğlenceli tasarımlarıyla tanınan Deniz BERDAN ilgi çekici ve mesaj veren bir koleksiyonla karşımıza çıktı.Defilenin ana mesajı “Üretmeden Tüketme” idi. Tüketim bağımlılığının eleştirildiği ve bunun koleksiyona taşındığı defilede kıyafetlerdeki consume yazıları dikkat çekti.Bir diğer dikkat çeken detay mankenlerin yüzlerindeki  ameliyat izlerini andıran çizgilerdi.Koleksiyona renkler, desenler  ve file detayları hakimdi.

db deniz berdan

Günün en başarılı koleksiyonlarından biri de şüphesiz Raısa&Vanessa SASON kardeşlerin tasarımlarıydı.Geniş bir koleksiyonla karşımıza çıkan Sason kardeşlerin kıyafetlerindeki detaylar görülmeye değerdi.Rengarenk, işlemelerle süslü, transparan detayının farklı motiflerle sunulduğu harika bir koleksiyondu.Defilenin yapıldığı mekana uygun olarak yere serpilmiş samanlar üstüne yürüyen mankenler giydikleri süet çizmelerlede  podyum yerine çiftlikte yapılan defileye oldukça uygundular.

raısa vanessa sason raısa vanessa   Ece GÖZEN’ in  koleksiyonunda parlak ceketler ve crop toplar dikkat çekti.Labirenti andıran desenlerde renk uyumlarına dikkat eden Gözen’in koleksiyonunda elbiselerin yanı sıra ikili kombinlerde oldukça fazlaydı.Sade bir koleksiyonla karşımıza çıkan Gözen beğenileri toplamayı başardı. gözen

Aslı GÜLER koleksiyonunda beyazın yanı sıra pastel renklerde ağırlıktaydı.Etek , gömlek ve şortlarda büyük cepler dikkat çekti.Genel olarak üstler, şortlar , etek ve elbiseler üzerimizi sarmak yerine bize hareket rahatlığı sağlayacak şekilde rahat formdaydı.

aslıgözen

Zeynep DEVOOGHT ‘ un koleksiyonunda ise siyah rengin hakim olması dikkat çekiyor.Üstler,pantolonlar ve elbiseler geniş formda.Etek ve elbiselerde diz altı boyu tercih eden Devooght’ un koleksiyonunda asimetrik kesimlerden de yararlanmış.

zeynepdevo

 

http://mbfashionweek.com/